pytanie Zadaj nam pytanie
Skorzystaj z formularza on-line
Strona główna linia Oferta linia Projekty
Bramy przesuwne
Oferty
Projekty
Projekty

Projektowanie hal z płyty warstwowej i obiektów przemysłowych z uwzględnieniem optymalizacji kosztów

 

Aby wybudować dobrą halę w optymalnej cenie, należy zacząć od dobrego projektu

 

W firmie Grażka zajmujemy się profesjonalnym projektowaniem hal stalowych i budynków przemysłowych o różnym przeznaczeniu. Nasi konstruktorzy specjalizują się w tego rodzaju projektach. Dzięki kadrze profesjonalistów możemy zaoferować naszym Klientom kompleksowe projekty hal z płyty warstwowej, wykonane w oparciu o najnowsze technologie z jednoczesną dbałością o optymalizację kosztów. Zatrudnieni przez nas inżynierowie mają odpowiednie uprawnienia zawodowe, poparte bogatym doświadczeniem w projektowaniu hal z płyty warstwowej. Pracujemy na nowoczesnych programach komputerowych co przekłada się na szybki proces projektowania i usprawnia proces realizacji inwestycji.

DOKUMENTACJA KONSTRUKCYJNA HALI

Po wykonaniu projektu hali przemysłowej dostarczamy naszym klientom kompletną dokumentację konstrukcyjną w wersji cyfrowej, wysyłanej na e-mail’a i w 4 egzemplarzach w wersji papierowej wysyłanych kurierem na adres inwestora. Na podstawie dokumentacji można uzyskać pozwolenie na budowę.

OPTYMALIZACJA KOSZTÓW

Przygotowując projekty hal z płyty warstwowej zawsze pamiętamy o istotnych czynnikach mających wpływ na koszt budowy hali. Wykonane przez nas projekty konstrukcyjne pozwalają zoptymalizować koszty budowy tak, aby były jak najbardziej korzystne dla inwestora, spełniając przy tym wymogi nadzoru budowlanego oraz normy bezpieczeństwa.

PROJEKTOWANIE I PRZEPROJEKTOWYWANIE HAL Z UWZGLĘDNIENIEM KOSZTÓW

Wielu projektantów zajmujących się „wszystkim”, czyli NIE specjalizujących się w projektach hal, wykonuje projekty przewymiarowane, aby się czuć bezpiecznie, ponieważ odpowiadają oni za wytrzymałość konstrukcji. Te projekty są jednocześnie znacznie droższe dla Inwestora - w niektórych przypadkach nawet 2 lub 3 krotnie.

W naszej wieloletniej działalności nie raz spotkaliśmy się z sytuacją, w której Klient zgłaszał się do nas z gotowym projektem do zrealizowania, a po bliższym zapoznaniu z dokumentacją i po wprowadzeniu kilku zmian polegających na przeprojektowaniu hali, koszt jej wybudowania znacznie się obniżał.

ZMIANY POZWALAJĄCE NA OBNIŻENIE KOSZTÓW

Przykładową zmianą, pozwalającą na obniżenie kosztu budowy hali przemysłowej jest obniżenie wagi konstrukcji stalowej poprzez zastosowanie lżejszych i jednocześnie mocniejszych materiałów niż te zaprojektowane oryginalnie przez zewnętrznego projektanta. Kolejną możliwość obniżenia kosztów stwarza profesjonalne doradzenie i dopasowanie wymiarów hali do wymiarów handlowych materiałów tak, aby nie wychodziły niepotrzebne odpady, przy jednoczesnym zachowaniu założeń inwestora dotyczących wielkości budynku.

Wykorzystując nasze doświadczenie, potrafimy trafnie dobrać rodzaj poszycia, czyli płyty warstwowej, odpowiedni do rodzaju hali w zależności, czy jest to hala magazynowa, produkcyjna czy obiekt o jeszcze innym przeznaczeniu. Rodzaj poszycia dobieramy pod względem współczynnika przenikania ciepła, współczynnika pożarowego („ogniowego”) tak, by spełniał on swoją funkcję, ale nie był przy tym przewymiarowany a przez to zbyt drogi w realizacji.  Konstrukcję stalową dopasowujemy do indywidualnych potrzeb inwestora, z uwzględnieniem strefy śniegowej i wiatrowej czy np. z uwzględnieniem występujących na Śląsku szkód górniczych, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo i optymalny koszt wybudowania hali.

TYPOWE PROJEKTY HAL PRZEMYSŁOWYCH

Warto wiedzieć, że w firmie Grażka mamy około 100 projektów typowych które można nabyć w cenie budowy. Jeśli jednak Państwo nie znajdą wśród naszych typowych projektów oferty dla siebie możemy dla Państwa wykonać projekt hali z płyty warstwowej na zamówienie, w ciągu 7 dni roboczych.

PROJEKTUJEMY I BUDUJEMY HALE Z PŁYTY WARSTWOWEJ

Nasi Klienci cenią nas za to, że zapewniamy pełen profesjonalizm by sprostać wszystkim oczekiwaniom inwestorów już od etapu wyceny i projektowania.

 

PROJEKT KONSTRUKCYJNY HALI 12X20 M.
PROJEKT KONSTRUKCYJNY HALI 12X20 M.
Cena: 4000
zobacz więcej